Arı zehrinin yararları ve zararları nelerdir.?

tarafından
513
Arı zehrinin yararları ve zararları nelerdir.?

Arı zehri konusunda hassas olmamız gerekiyor.Arı ısırdıktan sonra ölür ama arkasında harika bir armağan bırakır bize.Bu olağanüstü yöntem apiterapi yöntemlerinin popüler olmasını sağlamıştır.

Dışarıdan Arı Zehri ile Tedavi

Arı ısırık sırasında üretilen karbonhidratlar, proteinler,yağlar,peptidler,çeşitli asitler(amino asit, fosforik, hidrolik asitler) ve mineraller (magnezyum, fosfor,bakır,kalsiyum) içerir.

Arı zehrinin metilin peptidin antibakteriyal özellikleri vardır, apamin sinir sisteminin uyarılmasından sorumludur.Histamin içeriği nedeniyle arı zehri tehlikeli olabilir.Bu işlemin bu konuda uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Amino asitlerin büyük bir oranı, beyin fonksiyonunu iyileştirmeye ve mutluluk hormonu serotonin üretimi üzerinde faydalı bir etkiye yardımcı olmaktadır.Bu nedenle nevrozları,depresyon,yorgunluğu ,sinirsel yorğunluğu ve uyku bozukluğunu başarılı bir şekilde tedavi eder.

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru_RU&tl=tr_TR&prev=_dd&u=http://www.wday.ru/krasota-zdorovie/sok/polza-i-vred-pchelinogo-yada/